Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z o.o.

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Informacja dla Mieszkańców o prowadzonych pracach wod-kan w terminie od 02.05.2022 do 13.05.2022 r.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z o.o. informuje, że w związku z kontynuacją prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej i sieci wodociągowej powstaną utrudnienia w ruchu drogowym związane z kolejnym etapami prac na poszczególnych zadaniach.

 1. Ulica Rolnicza
 1. Utrzymanie ruchu wahadłowego w ul. Rolniczej na odcinku od ul. Wędkarskiej do ul. Podróżnej celem kontynuowania prac przygotowawczych do odtworzenia.
 2. Przystąpienie do korytowania nawierzchni pod masę bitumiczną na odcinku od ul. Waligóry do ul. Wędkarskiej.
 3. Od 04.05 planowane jest układanie masy bitumicznej na odcinku od ul. Wiklinowej do ul. Podróżnej. Termin może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych zdarzeń.
 4. Kontynuacja prac od ul. Rolniczej 454 w kierunku Gminy Czosnów oraz w kierunku ul. Podróżnej przy zastosowaniu ruchu wahadłowego.
 5. Prace na wysokości straży pożarnej i szkoły w Dziekanowie Polskim będą realizowane połówkowo w soboty i niedziele. Przejezdność i ruch w obu kierunkach w tygodniu roboczym będzie zachowana.

Zalecamy o korzystanie z dróg poprzecznych wchodzących do ul. Rolniczej na odcinku pomiędzy ul. Wiklinową a Poziomkową w kierunku trasy DK7, a dla jadących z kierunku Czosnowa w stronę ul. Wiklinowej o korzystanie z ul. Podróżnej oraz Nadwiślańskiej i kierowanie się dalej trasą DK7. Przejazd wahadłowy dla mieszkańców i zastępczego ruchu autobusowego zostaje utrzymany.

 1. Ul. Waligóry

Kontynuacja prac od ul. Rolniczej w kierunku ul. Kolejowej w godzinach od 7.30 – 17.00. Zaplanowane prace będą na koniec dnia zasapywane celem utrzymania przejezdności po pracach. Należy mieć na uwadze, że mogą wystąpić punktowe  uciążliwości z  dostępem do posesji.

Odpady będą zabierane w godzinach porannych do godziny 7.30 lub po godzinie 17.00.  Wywóz nieczystości należy zaplanować w godzinach porannych  do godziny 7.30 lub po godzinie 17.00.

 1. Ul. Brzegowa, Łużycka, Wiślana
 1. Od dnia 02.05.2022r. Wykonawca sieci kanalizacyjnej w ulicy Łużyckiej dokona sfrezowania fragmentu nawierzchni asfaltowej. Usunięta zostanie warstwa nawierzchni grubości ok. 5cm o szerokości ok. 1m na odcinku od ulicy Krajobrazowej do Wiślanej. Na czas frezowania ruch będzie kierowany objazdem ul. Krajobrazową pomiędzy ul. Brzegową i Łużycką. W ciągu 2 tygodni planowane jest przekroczenie przez Wykonawcę skrzyżowania z ulicą Krajobrazową, ruch z ulicy Łużyckiej na odcinku od Kamińskiego do miejsca prowadzenia prac będzie kierowany objazdem ulicą Krajobrazową. Przejazd Łużycką przez miejsce prowadzenia prac od strony ulicy Wiślanej w kierunku ulicy Krajobrazowej nie będzie możliwy z uwagi na zamknięcie drogi.
 2. Prace przy montażu przepompowni ścieków w ulicy Brzegowej (na odcinku od posesji Brzegowa 8-8A).
 1. Budowa brakujących odcinków sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej w gm. Łomianki – etap I
  1. Kontynuacja prac Zad. Nr 8 ul. Agawy 7, 7E, 9A
  2. Kontynuacja prac Zad. Nr 5 ul. Rolnicza  140C, 140D, 140E, 142D, 142E, 142F
  3. Sięgacz w ul. Wiślanej (Dąbrowa Zachodnia)
  4. Kontynuacja prac Zad. Nr 3 ul. Wiklinowa 33, 33A, 35, 35A- odtworzenie nawierzchni
  5. Rozpoczęcie prac Zad. Nr 2 ul. Wspólna 58, 58A, 58 B, 58 C

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Opcje strony

do góry